30 lat innowacji – Voigt

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Mówi się, iż staż na rynku jest jednym z wyznaczników sukcesów firmy. Biorąc więc pod uwagę jej 30-letnią tradycję, możemy mówić o ogromnej dumie i satysfakcji.

Początki firmy Voigt

Historia firmy rozpoczęła się równolegle z rozwojem profesjonalnego rynku utrzymania czystości w naszym kraju. Możemy śmiało powiedzieć, iż byliśmy w wąskim gronie firm będących prekursorami rozwoju i budowania świadomości w zakresie znaczenia stosowania profesjonalnych produktów utrzymania czystości. VOIGT to firma z tradycjami, której suma doświadczeń produkcyjnych, technologicznych oraz zarządczych pozwala codziennie na umacnianie swojej pozycji na rynku.

Swój sukces budujemy dzięki preparatom wytwarzanym według własnych, niepowtarzalnych receptur. W laboratorium staramy się opracowywać rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. W tworzeniu receptur sięgamy po nowoczesne technologie. Prowadzone badania pozwalają na zastosowanie substancji aktywnych w optymalnych stężeniach zapewniających działanie wszystkich składników w pełnej synergii.

Tworzone przez nas produkty posiadają wymagane atesty, dopuszczenia oraz pozytywne opinie Państwowego Zakładu Higieny. Preparaty dezynfekcyjne, zgodnie z ustawą o produktach biobójczych, są zarejestrowane przez Urząd Rejestracji Produktów Biobójczych i dopuszczone przez Ministra Zdrowia.

W 2014 roku uruchomiliśmy jedną z najnowocześniejszych w Polsce, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną osiągającą wydajność do 6 tys. litrów na godzinę. Swoim klientom możemy zaproponować obecnie ponad 300 profesjonalnych produktów. Podzielone są one na grupy, które w sposób kompleksowy zapewniają utrzymanie czystości między innymi w obszarze przemysłowym, hotelowym, gastronomicznym, szpitalnictwie oraz w firmach sprzątających.

Mamy także w swojej ofercie prężnie rozwijającą się linię dla segmentu FMCG. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, staramy się w swych działaniach patrzeć w przyszłość, dopasowując naszą ofertę do aktualnych wymogów. Zadowolenie każdego naszego klienta jest niezbędnym warunkiem trwałego powodzenia firmy i utrzymania opinii partnera godnego zaufania. VOIGT – feel the innovation to nasza droga w kreowaniu przyszłości.

Produkty VOIGT

Nasze produkty są doceniane i stosowane nie tylko na terenie Polski, ale również w wielu krajach Europy. Poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego klienta na terenie kraju. Mamy również swoich partnerów biznesowych, między innymi na Łotwie, Litwie, Słowacji, w Czechach, Rumunii, Anglii, Szkocji i w Niemczech.

W ostatnich latach powstały innowacyjne linie produktowe:

Voiger Professional

Seria produktów stworzonych z myślą o kliencie detalicznym. Wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu detergentów dla branży HoReCa i sektora medycznego pozwoliło nam zdobyć zaufanie tysięcy przedsiębiorstw, które dzięki marce VOIGT dbają o czystość i higienę. Korzystając z doświadczenia współpracy z sektorem biznesu, stworzyliśmy serię produktów przeznaczonych właśnie do użytku prywatnego.

Horecaline

To linia profesjonalnych środków czystości dla hoteli i gastronomii. Zaprojektowana została z myślą o ekspertach, którzy szukają produktów najwyższej jakości. Specjalna technologia i receptura środków czystości dla gastronomii sprawiają, że produkty są naprawdę wydajne, a dodatkowo neutralizują nieprzyjemne odory, pozostawiając świeży zapach.

C&H – Cleaning&Hospital

Dezynfekcja dużych powierzchni, takich jak sale szpitalne czy korytarze przychodni, to spore wyzwanie nie tylko z uwagi na bezkompromisowe standardy. W grę wchodzi także ekonomia sprzątania i wydajność stosowanych metod. Idealne rozwiązanie powinno łączyć w sobie skuteczność i efektywność. Takie właśnie są profesjonalne środki do mycia i dezynfekcji szpitali, klinik i przychodni tworzone w naszej fabryce w oparciu o autorskie receptury.

Osoby chore mogą być źródłem wirusów i patogenów niebezpiecznych dla otoczenia. Jednocześnie choroba może obniżać poziom odporności u pacjentów, a przez to zwiększać podatność na infekcje, które dla zdrowego człowieka są niegroźne. Wszystko to sprawia, że porządek i odkażanie stają się priorytetem w obiektach medycznych.

Milove

Z miłości do czystości dodaliśmy do naszego asortymentu serię Milove obejmującą produkty do prania. Jej trzon stanowią płyny do płukania tkanin oraz płyny, żele i balsamy do prania. W tej kategorii znajdują się też preparat do zmiękczania wody i odkamieniania pralki oraz koncentrat do prania odzieży sportowej. Seria produktów do prania Milove pokazuje, że nie zapominamy również o osobach, które chcą dbać o czystość i higienę we własnym domu. Są to produkty przeznaczone dla osób z atopowym zapaleniem skóry, a także z innymi problemami skórnymi. Milove Sensitive zostały poddane badaniom dermatologicznym przeprowadzonym przez akredytowane laboratorium.

Owo

To gama przebojowych produktów do stosowania w domowych zmywarkach. Mycie naczyń nie musi być koniecznością, a może być przyjemnym, niekoniecznym obowiązkiem. Skutecznie myjemy, a przede wszystkim definitywnie zrywamy z wizerunkiem loterii „na kogo dziś wypadnie, na tego bęc”. Preparaty Owo będą bohaterami kuchni, jeśli tylko zaprosicie ich Państwo do brudnej roboty. Z przymrużeniem oka podchodzimy do kuchennych obowiązków, bo Owo to brawurowe rozwiązywanie życiowych problemów od kuchni.

VOIGT – nowoczesne rozwiązania dla klientów

Na początku roku 2021 miała miejsce odsłona naszej nowej strony www.voigt.pl. Każdy jej fragment został dokładnie przemyślany. Zmienił się nie tylko design, ale i zasób dostępnych informacji. Nowością jest także dostępny na stronie blog, z którego odwiedzający mogą zaczerpnąć dodatkową wiedzę na temat naszych produktów i ich zastosowania, a także poczytać o ciekawych rozwiązaniach i pomysłowych podpowiedziach.

Nowoczesne narzędzia, takie jak konfigurator planów higieny, kalkulator kosztów zużycia produktów lub katalog do pobierania dokumentacji produktowej, dopełniają funkcjonalności nowej witryny. Efektem zmian było również otwarcie sklepu internetowego www.sklep.voigt.pl, który z entuzjazmem został przyjęty nie tylko przez użytkowników naszych produktów, ale i nowych klientów. Zaznaczyliśmy także mocno swoją obecność w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn.

Nadejście pandemii wirusa COVID-19 było wielką niewiadomą i wyzwaniem. VOIGT stanął jednak na wysokości zadania. W trybie przyspieszonym zostały przygotowane produkty pomagające w walce z wirusem. Wielkim powodzeniem cieszył się wyprodukowany pod kątem pandemii żel do chirurgicznej i higienicznej dezynfekcji rąk: Vimedin Skin Gel C740. Produkt ten posiada unikalną formułę, dzięki której skóra dłoni nie jest wysuszana przez alkohol będący głównym składnikiem. Nie powoduje podrażnień i alergii, zawiera wyciąg z rumianku pielęgnujący skórę dłoni. Ponadto może być stosowany do chirurgicznej dezynfekcji rąk, dzięki czemu świetnie sprawdza się w placówkach medycznych. Ruszyliśmy także na pomoc szpitalom i placówkom medycznym, wspomagając ich poprzez przekazywanie naszych produktów dezynfekcyjno-myjących. Na potrzeby walki z pandemią powstała także strona instruktażowa www.koronawirus.voigt.pl.

VOIGT – zaangażowanie w rozwój branży

Sukces to zobowiązanie, dlatego w profesjonalny sposób pomagamy ludziom w osiągnięciu komfortu i najwyższych standardów higienicznych w życiu codziennym. Prowadząc naszą podstawową działalność, nie zapominamy, iż nieodłącznym jej elementem jest przekazywanie naszych doświadczeń innym.

Kładąc nacisk na działalność szkoleniową, organizujemy pokazy i prezentacje skierowane do naszych klientów. Nasz program szkoleniowy dotyczy nie tylko preparatów chemicznych, ale również technik i technologii utrzymania czystości. Szkolenia i oferowane systemy dozowania dają gwarancję w pełni profesjonalnego i efektywnego wykorzystywania produktów VOIGT.

Zaangażowani jesteśmy w działania na rzecz poprawy stanu czystości w kraju oraz na rzecz podnoszenia świadomości społecznej w odniesieniu do warunków sanitarno-higienicznych, w jakich funkcjonujemy. Byliśmy założycielem Polskiego Stowarzyszenia Czystości, obecnie to Polska Izba Gospodarcza Czystości, której jesteśmy członkiem. Aktywnie uczestniczymy w wiodącym na świecie Międzynarodowym Stowarzyszeniu Branży Czystościowej The Worldwide Cleaning Industry Association.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Społeczna odpowiedzialność biznesowa, której wyrazem jest udział w wielu akcjach charytatywnych o wymiarze nie tylko lokalnym, ale również ogólnopolskim i światowym, jest nieodłączną częścią naszych działań. Jesteśmy laureatami wielu nagród  wyróżnień, które napawają nas wielką dumą. W ostatnim czasie firma VOIGT bardzo mocno zaangażowała się w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Pomagaliśmy i wciąż pomagamy we własny zakresie, jak również wspierając organizacje pozarządowe, w tym Polską Akcję Humanitarną.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce rozpoczęliśmy pionierski projekt Work Life Balance, którego koncepcją jest zarządzanie czasem, a celem osiągnięcie równowagi pomiędzy pracą  a życiem prywatnym. W związku z tym nasz personel biurowy (back office) pracuje od poniedziałku do czwartku.

Wdrożona Polityka Jakości jest utrzymywana na wszystkich szczeblach organizacji, a do jej realizacji przeznaczone są odpowiednie zasoby, tak aby pracownicy mogli się w pełni angażować w osiąganie celów jakości. Gwarancją naszej wiarygodności są wdrożone i ciągle doskonalone Systemy Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem Pracy. Nasze wartości takie jak historia i tradycja, orientacja na klienta, pasja, profesjonalizm, uczciwość i rzetelność stanowią solidny fundament, na którym budujemy przyszłość firmy VOIGT. Wymagamy, by zarówno indywidualne postępowanie naszych pracowników, jak
i ich decyzje związane z działalnością naszej firmy pozostawały w zgodzie z tymi wartościami.

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!