BONA – lakierowanie przedłuża życie podłóg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

W obszarach o dużym natężeniu ruchu, takich jak biura, gabinety lekarskie, konieczne jest, by długotrwale chronić wykładziny PVC, LVT, linoleum, kauczuk. Intensywne użytkowanie z powodu ruchu publicznego, wnoszony przy tym brud i niedostateczne ciągi czyszczące powodują szybkie zużycie wykładziny i nieestetyczny wygląd.

Oprócz powszechnie stosowanych powłok polimerowych, które często ulegają wytarciom, firma Bona proponuje ochronę wykładzin poprzez permanentne ich zabezpieczenie specjalistycznym lakierem. Jest on stosowany przez profesjonalistów i zapewnia trwałą oraz elastyczną powłokę, dającą długoterminowe zabezpieczenie nowo układanym oraz poddanym renowacji elastycznym wykładzinom w obiektach i budynkach mieszkalnych.

Szczelne podłogi to czystość i higiena

Najlepsze efekty uzyska się dzięki zastosowaniu długotrwałej warstwy dwukomponentowego lakieru poliuretanowego Bona Pure. Prawidłowe zabezpieczenie wykładzin jest ważne od samego początku, szczególnie przy instalowaniu nowych wykładzin  w płytkach i panelach. Lakierowanie przedłuża ich żywotność, zapobiega uszkodzeniom, wnikaniu brudu i co za tym idzie – rozwojowi bakterii. Lakier Bona Pure oferuje również doskonałą odporność na zabrudzenia, co znacznie ułatwia czyszczenie konserwacyjne i zmniejsza koszty tych prac.

Okresowe czyszczenia gruntowne, usuwające m.in. oznaki zużycia, zarysowania i uszkodzenia wpływające na estetykę wykładzin, mogą zostać opóźnione nawet o kilka lat.

Wytrzymała powłoka lakieru wypełnia szczeliny, dzięki czemu posadzka jest homogeniczna i poprawia się jej higiena (brak rozwoju bakterii – lakier spełnia m.in. normę TRBA 250).

Nie wyrzucaj, odnawiaj!

Także stare, wymagające renowacji wykładziny elastyczne mogą szybko odzyskać nowy blask. Lakier Bona Pure może zredukować ślady użytkowania i drobne niedoskonałości, tworząc w ten sposób jednolity wygląd. W wielu przypadkach można uniknąć kosztownej renowacji podłóg. Lekkie obciążenie możliwe jest już po jednej nocy, więc prace renowacyjne można przeprowadzić w ciągu jednego lub dwóch dni.

Dwuskładnikowy lakier jest bezwonny, a jego wytrzymała elastyczna powłoka ochronna zapewnia jednolity wygląd i długą trwałość elastycznej wykładziny. Bona Pure sprawia, że podłogi są piękne, higienicznie czyste przez długi czas. To dobra inwestycja ekonomiczna na lata.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!