Branża czystości ma swoje święto!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Thank Your Cleaner Day, który przypadł 20 października, obchodziliśmy w Polsce już po raz trzeci. To dzień wdzięczności dla osób sprzątających zawodowo. Warto zapamiętać tę datę!

Thank Your Cleaner Day to wyjątkowe święto przypadające 20 października. Jest to dzień dedykowany pracownikom firm zrzeszonych w Izbie, którzy na co dzień dbają o porządek wokół nas oraz wszystkim osobom zatrudnionym w branży czystości.

– Objęliśmy patronatem to wydarzenie, aby zwrócić uwagę na fakt, jak ważne jest docenianie personelu sprzątającego, gdyż branża czystości to ludzie, a sukces firmy to sukces jej zespołu – mówi Paweł Szybisz, Prezes PIGC.

Dowód wdzięczności

Obchodzony od 2015 roku Thank Your Cleaner Day po raz pierwszy został przeprowadzony w Nowej Zelandii przez lokalną organizację branżową Building Service Contractors oraz firmę Karcher, której polski oddział jest członkiem PIGC. Oba te przedsiębiorstwa chciały podziękować osobom, utrzymującym nasze miejsca pracy w czystości, a nam dający poczucie bezpieczeństwa i komfort pracy w higienicznym otoczeniu. Projekt ten okazał się wielkim sukcesem, o czym świadczy stale rosnąca liczba uczestników: w 2020 roku, w dziękowanie pracownikom branży czystościowej zaangażowanych było ponad 30 krajów, od Brazylii przez Nigerię i Portugalię po Malezję. A w tym roku bierze w nim udział już ponad 50 państw, czyli o dwadzieścia więcej niż w roku ubiegłym.

To potrzebna inicjatywa

Już przed pandemią czystość i higiena były ważnym filarem nowoczesnych społeczeństw, dlatego też od samego początku Thank Your Cleaner Day zwraca uwagę na pracę osób sprzątających. Aby to osiągnąć, uczestniczące w akcji firmy i stowarzyszenia świadczące usługi czystościowe współpracują z firmą Karcher i realizują różnorodne działania mające na celu promowanie uznania dla tej grupy zawodowej. Inicjatywy z okazji TYCD odbyły się 20 października w ponad 50 krajach na całym świecie – także w Polsce. Informacje na temat lokalnych działań zaplanowanych na obchody tegorocznej edycji można było uzyskać bezpośrednio od firmy Karcher lub na stronie www.thankyourcleanerday.com

– Thank Your Cleaner Day to potrzebna inicjatywa. Personel sprzątający odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i zdrowia pracownikom każdej gałęzi gospodarki. Nieważne czy to skromne biuro, hala produkcyjna, szkoła, muzeum czy sklep. Wydaje się, że wszyscy o tym wiemy, ale chyba nie doceniamy wystarczająco tej pracy. Dlatego Thank Your Clenaer Day to tak ważna inicjatywa. Z każdym kolejnym rokiem z coraz większym entuzjazmem angażujemy się jako polskie przedstawicielstwo w to specjalne wydarzenie – podsumowuje Jolanta Zachara, Dyrektor Marketingu w Karcher.

Proste „dziękuję”!

Koncern wspólnie z lokalnymi partnerami chce sprawić, by docenienie pracowników sprzątających było praktyką globalną. Nie chcemy, aby osoby sprzątające stanowiły dla nas tło, chcemy zauważyć ich trud i wysiłek oraz doceniać ich pracę, która jest przecież tak ważna. Dlatego też 20 października 2021 roku podczas Thank Your Cleaner Day, klienci i pracownicy biurowi, którzy korzystają z usług firm sprzątających, mogli dać znać swoim pracownikom sprzątającym, że doceniają ich pracę – zostawiając im kartkę, dając drobny upominek, lub po prostu mówiąc: „Dziękuję!”.

Po raz trzeci w Polsce

Thank Your Cleaner Day 2021 to już siódma edycja na świecie i trzecia w Polsce. Święto jest szczególnym dniem dla całej branży czystości, ponieważ dedykowane jest przede wszystkim pracownikom sprzątającym, by podkreślić znaczenie ich pracy dla społeczeństwa. W trudnych miesiącach pandemii wszyscy się przekonaliśmy, że czystość otoczenia jest istotna nie tylko dla naszego samopoczucia czy komfortu, lecz także dla zdrowia i bezpieczeństwa nas i naszych bliskich. Trzeba pamiętać, że wśród bohaterów roku 2020, obok najważniejszych służb medycznych są także sprzedawcy, kurierzy, nauczyciele i osoby sprzątające. Bez ich wysiłków nasza praca w biurach, obiektach użyteczności publicznej, handlu czy środkach komunikacji nie byłaby możliwa! Każdego dnia pomagają nam, walcząc z niewidzialnym zagrożeniem. Dlatego też warto wyrazić naszą wdzięczność i uznanie za ich pracę.

My, jako Izba i partner tej akcji oraz organizacja reprezentująca branżę chcielibyśmy podziękować wszystkim jej pracownikom i zwrócić uwagę na to, jak ważne jest ich docenianie nie tylko od święta.

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!