Czyszczenie i zabezpieczenie elewacji to wyzwanie dla administratorów i zarządców obiektów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Akty wandalizmu w budynkach, na przystankach i w środkach komunikacji to problem m.in. administratorów osiedli i zarządców przestrzeni publicznej. Jako firma z ponadtrzydziestoletnim doświadczeniem wiemy, że takie obiekty można skutecznie czyścić i zabezpieczać. Nasi klienci są coraz bardziej świadomi sposobów, jakie pozwalają sprostać wyzwaniu. Jednym z nich jest system AntyGrafitti.

W przestrzeni publicznej pojawia się niestety wiele aktów wandalizmu i ich efektów. Duża część zawiera wulgaryzmy i epitety, które należy usuwać jak najszybciej. Likwidacja takich „niespodziewanych prezentów” należy zwykle do zarządców lub opiekunów przestrzeni publicznej. Istotne jest, by osoba odpowiedzialna za administrację i zlecająca czyszczenie wiedziała, na czym polega proces czyszczenia i zabezpieczania elewacji oraz jak on przebiega. Podstawowe rozróżnienie, jakie musimy przyjąć, dotyczy czyszczenia przestrzeni niezabezpieczonej i zabezpieczonej. Warto zacząć od tej pierwszej. Czyścimy mechanicznie lub chemicznie, niekiedy jednak łącząc obie metody. Co ważne, możliwe jest usunięcie zamazań praktycznie z każdej powierzchni niezabezpieczonej pod warunkiem znajomości odpowiedniego know-how. Jest to bardzo pozytywna informacja. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt częste zmywanie zamazań z niezabezpieczonej powierzchni może wpływać destrukcyjnie na samo podłoże. Takie mycie należy potraktować jako wstęp do nałożenia warstwy zabezpieczającej. Tylko wtedy zyskujemy 100 procent pewności usunięcia zabrudzeń.  Zatem zawsze należy zabezpieczać elewację i miejsca potencjalnie narażone na zniszczenie w wyniku aktów wandalizmu.

Skuteczna metoda

Sposobem na skuteczne zabezpieczenie elewacji jest użycie technologii zwanej AntyGrafitti System, którą oferujemy. Remark specjalizuje się w tej metodzie od blisko dwudziestu lat, czego dowodzą posiadane przez nas dyplomy. System można stosować na powierzchniach twardych (jak blacha czy stal), gładkich (znaki drogowe, reklamowe), kamiennych (marmur, granit, klinkier) oraz delikatnych i porowatych, takich jak tynki czy farby elewacyjne. Do zmycia zabezpieczonej wcześniej powierzchni używa się gorącej (powyżej 90 stopni) wody pod ciśnieniem. I tyle wystarczy, by osiągnąć doskonały efekt.

AntyGrafitti System można stosować na powierzchniach twardych, gładkich, kamiennych oraz delikatnych i porowatych

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!