Ecolab wprowadza do oferty rozpylacze elektrostatyczne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ecolab poszerza ofertę o bezprzewodowe rozpylacze elektrostatyczne. Umożliwiają one szybkie i równomierne rozprowadzanie środka dezynfekującego na powierzchniach twardych. Metoda ta zalecana jest do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych. Sprawdzi się więc w hotelach, restauracjach czy obiektach biurowych.

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do wzrostu zainteresowania nie tylko profesjonalnymi środkami czystości, ale też specjalistycznym sprzętem do dezynfekcji. Odpowiedzią na zapotrzebowanie branży HoReCa jest wprowadzenie do oferty Ecolab bezprzewodowych rozpylaczy elektrostatycznych…

Jak to działa?

Urządzenia te wytwarzają w cząsteczkach płynu ładunek elektryczny. Naładowane dodatnio kropelki przyciągane są do przedmiotów, ponieważ te mają ładunek ujemny lub neutralny. Metoda oprysku elektrostatycznego pozwala więc na bardzo dokładne i równomierne pokrycie środkiem do dezynfekcji nawet trudno dostępnych obszarów czy powierzchni o nieregularnych kształtach.

Wydajniejsze od standardowych

W ofercie Ecolab dostępne są dwa rodzaje rozpylaczy elektrostatycznych – lekki i łatwy w obsłudze pistolet z litrowym zbiornikiem na środek do dezynfekcji oraz profesjonalny plecak wyposażony w 9-litrowy pojemnik, wystarczający na pokrycie ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. 

Rozpylacze elektrostatyczne są dużo wydajniejsze od standardowych opryskiwaczy, ponieważ pozwalają na szybsze rozprowadzenie mniejszej ilości płynu. Ecolab zapewnia też szereg środków chemicznych zatwierdzonych do użycia metodą oprysku elektrostatycznego.

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!