ECOLAB z nową linią produktów do prania w niskiej temperaturze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Ecolab wprowadził Ecobrite Low Temp – linię produktów opracowaną z myślą o małych pralniach przyzakładowych, które chcą funkcjonować w sposób bardziej zrównoważony.

Niezależnie od tego, czy mówimy o hotelach, restauracjach, czy obiektach ochrony zdrowia, higiena ma ogromne znaczenie dla zapewnienia komfortu gości i personelu. A kluczową rolę odgrywają tekstylia. Profesjonalne rozwiązania do prania i dezynfekcji w pralniach wewnętrznych muszą być skuteczne, a procesy czyszczenia wydajne. Tak samo ważne jest jednak bezpieczeństwo, skład środków czystości oraz wpływ ich stosowania na środowisko.

Niestety w związku z rosnącym popytem na ekologiczne produkty pojęcie zrównoważonego rozwoju bywa często nadużywane. Nasila się również zjawisko greenwashingu. Dlatego ważna jest umiejętność identyfikacji produktów i usług, które są rzeczywiście zrównoważone. Równie ważne jest tworzenie świata bezpiecznego dla przyszłych pokoleń. Warto wybierać produkty, które są sygnowane wiarygodnymi ekologicznymi certyfikatami takimi jak EU Ecolabel czy Nordic SWAN.

Ecobrite Low Temp dla pralni wewnętrznych

Program Ecobrite Low Temp łączy skuteczne i zarazem łagodne dla środowiska produkty z precyzyjnymi, zautomatyzowanymi rozwiązaniami dozującymi oraz z kompleksowym serwisem. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych formuł tekstylia są czyste i skutecznie zdezynfekowane po wypraniu w temperaturze 40°C. Produkty z serii Ecobrite spełniają rygorystyczne normy zrównoważonego rozwoju, a Ecobrite Delicate Clean i Ecobrite Magic Emulsion Clean otrzymały certyfikację EU Ecolabel.

Ecobrite Low Temp nie tylko gwarantuje czyste, miękkie i świeże pranie, ale też sprawia, że pralnie wewnętrzne funkcjonują w sposób bardziej zrównoważony. Tekstylia stają się trwalsze dzięki odpowiednio dobranym środkom powierzchniowo czynnym i substancjom aktywnym, a doskonałe rezultaty prania nawet w niższych temperaturach pozwalają zmniejszyć zużycie wody i energii – mówi Aneta Krupa, marketing manager Facility- Care, Hospitality w firmie Ecolab.

Linię Ecobrite Low Temp tworzą cztery produkty. Innowacyjny skład Ecobrite Delicate Clean sprawia, że jest on odpowiedni do łagodnego czyszczenia delikatnych tkanin, takich jak wełna, wiskoza i poliester. Ecobrite Delicate Finish został opracowany specjalnie do stosowania w połączeniu z Ecobrite Delicate Clean. To płyn do płukania tkanin delikatnych i wełny. Chroni strukturę włókien i zapobiega kurczeniu się, mechaceniu oraz filcowaniu. Ecobrite Magic Emulsion Clean jest wysoce skoncentrowanym bazowym środkiem piorącym do tkanin na bazie poliestru, bawełny, lnu i wiskozy. Usuwa tłuszcz oraz uporczywe plamy nawet w niskich temperaturach. Starannie skomponowane składniki chronią strukturę tkanin i zapewniają nieskazitelną biel. Ecobrite Des to środek dezynfekujący i wybielający na bazie tlenu. Formuła łącząca substancje czynne z kwasami nadoctowym i peroksyoktanowym gwarantuje niezawodną dezynfekcję i skuteczną ochronę przed bakteriami, drożdżami, grzybami i wirusami.

Ecolab jest światowym liderem i niezawodnym partnerem w zakresie rozwiązań z dziedziny wody, higieny i zapobiegania zakażeniom. Nasz plan na rok 2030 określa rozwiązania i usługi zobowiązujące nas do myślenia i działania w sposób ekologiczny, a także do stosowania innowacyjnego podejścia w celu określenia nowych sposobów wdrażania zrównoważonych rozwiązań. Wszystko po to, aby uczynić świat czystszym, bezpieczniejszym i zdrowszym miejscem i abyśmy mogli współpracować z klientami w celu osiągnięcia zrównoważonych wyników operacyjnych. Profesjonalny system Ecobrite Low Temp dla pralni wewnętrznych to kolejny kamień milowy na naszej drodze – mówi Heidi Busch, marketing manager Foodservice & OPL w firmie Ecolab.

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!