EKSPERCI mocnym filarem PIGC

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Miło nam poinformować, że kolejne osoby uzyskały tytuł eksperta branżowego. Przedstawiamy sylwetki naszych ekspertów.

Jacek Szargan

W branży od 2001 roku, a w firmie Buzil Polska pracuje od 2009. W roku 2014 przyjął stanowisko Application & Service Engineer w regionie Polska oraz Europa Wschodnia. Jest autorem wielu artykułów branżowych, a w licznych publikacjach wymienia się jego nazwisko. Przede wszystkim jednak jest autorem projektów szkoleniowych w zakresie poznawania technologii oraz materiałoznawstwa.

Specjalista w zakresie doboru chemii, bezpiecznego zastosowania, ekonomii i ekologicznego użycia. W doskonaleniu tych wszystkich procesów wzoruje się na standardach wypracowanych przez szkoły zawodowe i instytucje w Europie Zachodniej. Posiada szeroką wiedzę ekspercką zwłaszcza w zakresie:

 • doboru chemii profesjonalnej dla różnych obszarów oraz materiałów stosowanych w dawnym i nowoczesnym budownictwie,
 • materiałoznawstwa: wykładzin elastycznych, tekstylnych, kamienia sztucznego, naturalnego, ceramiki, metali i tworzyw sztucznych,
 • zabezpieczeń i ochronny materiałów podłogowych oraz przemysłowych.

Jest partnerem technologicznym producentów wykładzin oraz posadzek z dużym doświadczeniem w zakresie ochrony nawierzchni.

Marcin Kędziora

Współzałożyciel oraz dyrektor handlowy w firmie Bravos. Praktyk, technolog i pasjonata. Od 20 lat jest ekspertem w branży profesjonalnego utrzymania czystości w zakresie mycia powierzchni szklanych, usuwania zabrudzeń na wysokości i czyszczenia posadzek. Jest prekursorem innowacyjnych technologii czyszczących.

Jako pierwszy w Polsce wprowadził systemy do mycia okien wodą demineralizowaną i urządzenia orbitalne na światowym poziomie. Przez wiele lat przeszkolił setki osób z aspiracjami do zostania profesjonalistami w dziedzinie czystości. Ma szeroką wiedzę ekspercką w szczególności dotyczącą:

 • bezpiecznego czyszczenia,
 • wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla firm optymalizujących procesy czyszczenia.

Oskar Kusik

Absolwent Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Technolog w firmie

Bona. Ma doświadczenie w branży podłóg drewnianych i elastycznych. Autor wielu artykułów branżowych, a także organizator i uczestnik szkoleń o tematyce renowacji, konserwacji oraz pielęgnacji podłóg. Ekspert w doborze technologii i urządzeń w zakresie renowacji, konserwacji oraz pielęgnacji podłóg. Może poszczycić się obszerną wiedzą ekspercką w szczególności dotyczącą:

 • podłóg drewnianych – renowacja, pielęgnacja i konserwacja,
 • podłóg elastycznych – renowacja, pielęgnacja i konserwacja,
 • optymalnego doboru narzędzi do odpowiednich prac,
 • środków chemicznych, doboru i zastosowania w zależności od rodzaju podłogi.

Tomasz Łuczak

Współzałożyciel firmy Clean Mode. Praktyk, menedżer i technolog. Certyfikowany trener II stopnia PIGC. Cechuje go szerokie spojrzenie na branżę. Działaniami w mediach wpływa na budowanie pozytywnego wizerunku personelu i branży. Autor wielu artykułów branżowych. Twórca programów szkoleniowych i 

e-learningów, które skutecznie przenoszą formę szkoleń stacjonarnych do sfery cyfrowej. Jego specjalizacje to:

 • organizacja i zarządzanie w cleaningu,
 • zwiększanie wydajności pracy,
 • budowanie programów szkoleniowych,
 • audytowanie procesów utrzymania czystości.

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!