Informatyczny program branżowy – klucz do sukcesu usługowej firmy sprzątającej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Udany biznes to nic innego jak krok po kroku systematyczne i świadome zarabianie pieniędzy. Biznes usługowego sprzątania przynosi krajowym firmom sprzątającym obroty ponad 700 mln zł każdego miesiąca. Ale czy tego chcemy, czy nie, podstawą profesji usługowego sprzątania powinno być umiejętne kosztorysowanie i ofertowanie usługi sprzątania, wysoka jakość usługi, czas poświęcany potencjalnym klientom i niskie koszty działalności biznesowej.

Przez amatorskie prowadzenie biznesu życie usługowej firmy sprzątającej bywa krótkie. Szybko brakuje pieniędzy na płace, rozwój i reklamę. Aktywna i agresywna konkurencja w porażce innych oczywiście też ma w tym swój udział. Rzetelny rachunek ekonomiczny przedsięwzięcia, kontraktu czy zamówienia na usługę sprzątania musi przewidzieć ponad 25 elementów kosztów składowych wyceny usługi. A są to m.in.: realność wykonania usługi, wielkość obszarów powierzchni podlegających sprzątaniu, krotność usługi, poziomy produktywności, koszt płac, bywa, że mieszane formy zatrudnienia pracowników, koszt prac okresowych, koszty operacyjne, zakup i amortyzacja maszyn, sprzętu, zakup środków czyszczących, szkolenia, ubrania robocze, oczekiwany zysk i wiele innych. Wszystko to razem coraz częściej skłania firmy usługowego sprzątania do poszukiwania informatycznych programów branżowych do pełnej analityki i optymalnych opracowań planowanych przedsięwzięć. Rozwój technologii informatycznych, posiadane w firmie komputery i zainstalowany w nich nowoczesny program branżowy powodują, że informatyka może, a nawet bardzo chce pracować na rzecz rozwoju firmy sprzątającej na rzecz obniżenia kosztów działalności, większych sukcesów i zysków zawodowych.

Korzyści z nowoczesnych programów branżowych

Nowoczesne programy branżowe dzisiaj potrafią niemal wszystko. Szybko, tanio i bezbłędnie wykonają uciążliwe prace zarządu FS i niemal większość prac działu handlowego oraz działu operacyjnego firmy. Dla handlowców jest to przykra wiadomość: koniec siedzenia w biurze nad kosztorysami, ofertami lub korektami ofert cenowych! Nowoczesny program branżowy z łatwością potrafi obliczyć koszt wykonania usługi, opracuje przekonujące oferty cenowe, załączniki do ofert, obliczy stawki miesięczne (zł/mkw.), kwoty, VAT, przygotuje wytyczne operacyjne, kartę gwarancji zysku, zaplanuje optymalną organizację sprzątania i wiele innych gotowych od zaraz do zastosowania opracowań. Informatyczny program branżowy w FS zapewnia też bezpieczeństwo finansowe podejmowanych kontraktów. Te bardziej profesjonalne programy są też gwarancją sukcesów i zysków już wielu firm. Potrafią nawet wskazać miejsca potencjalnych zagrożeń, a nawet ekstra zyski z planowanego przedsięwzięcia. To niewiarygodne, a szczególnie ważne i cenne jest to, że IT program branżowy ma zaprogramowane najwyższej klasy umiejętności zawodowe. To dzięki temu potrafi wykonać ekspresowo 95% pracy sprzedażowej, operacyjnej, a nawet szkoleniowej. W sumie program branżowy specjalnie zaprojektowany do obsługi firmy sprzątającej potrafi korzystnie odmienić życie zawodowe, znacznie obniży koszt funkcjonowania firmy, a bardzo często odmieni jej los. Znajomości i polecenia od zamawiających usługę sprzątania są ważne, ale równie ważne są pasja pracy, zaangażowanie w biznes, jakość świadczonych usług i wieloletnie doświadczenie. W XXI wieku w biznesie, tam gdzie chodzi o pieniądze, często o duże pieniądze, szczęście sprzyjać będzie już nie amatorom, a tylko osobom i firmom analitycznie oraz informatycznie do biznesu przygotowanym. Osiągane zyski i szybki rozwój przekonały już wiele usługowych firm sprzątających, że informatyczny program branżowy pozwala zdobywać więcej i szybciej nowych klientów, sprzedawać więcej, pracować efektywniej i zapewnić bezpieczeństwo finansowe.

Więcej informacji na www.clean-expresspc.pl

Autor

  • Leszek Gabalewicz

    Dr inż. Leszek Gabalewicz jest doradcą i ekspertem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w Departamencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Właściciel i prezes firmy CLEAN-EXPRESS, producent IT programu sukcesu dla usługowych firm sprzątających.

    View all posts
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!