Jak skutecznie zneutralizować nieprzyjemny zapach w pokoju hotelowym?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nieświeży zapach w pokoju to jedna z pięciu uwag najczęściej zgłaszanych przez gości hotelowych. Zazwyczaj nie wynika on jednak z zaniedbań pod względem higieny, ale z nieprzemyślanego doboru środków czystości lub stosowania ich w niewłaściwych proporcjach.

Zapach w pokoju hotelowym jest istotnym czynnikiem wpływającym na zadowolenie gości. Niestety może też skutecznie zniechęcić klienta do powrotu do obiektu.

Zaufać specjalistom

Dobrym sposobem na zagwarantowanie zawsze pachnących czystością pomieszczeń jest wdrożenie odpowiedniego programu utrzymania higieny. Najlepiej we współpracy z wyspecjalizowaną firmą, która nie tylko dostarczy profesjonalne akcesoria i środki czystości, ale zapewni też kompleksowe szkolenie personelu i usługi doradcze.
– Nieznajomość produktów, używanie ich niezgodnie z przeznaczeniem i w niewłaściwych proporcjach to najczęstsze efekty braku profesjonalnych szkoleń dla personelu sprzątającego. Zwykle przekłada się to niestety na niedociągnięcia pod kątem czystości i prowadzi do negatywnych opinii na temat obiektu – mówi Aneta Krupa, marketing manager FacilityCare, Hospitality, OPL w Ecolab.
– Dotyczy to wszystkich obszarów pracy housekeepingu, również kwestii neutralizacji zapachów – dodaje.

Odpowiednie środki

Do uzyskania oczekiwanych rezultatów potrzebna jest też odpowiednia gama produktów. Przykrych zapachów nie pozbędziemy się za pomocą odświeżaczy powietrza, jedynie maskujących problem. Konieczne jest stosowanie profesjonalnych neutralizatorów, które usuną przyczynę niepożądanej woni.
– W celu wyeliminowania uporczywych przykrych zapachów niezbędne jest zastosowanie profesjonalnych środków czystości oraz systemu dozowania, który zautomatyzuje proces rozcieńczania i zapewni pełną kontrolę nad zużyciem produktów – wyjaśnia Aneta Krupa. – Dostępne w naszej ofercie neutralizatory zapachów, takie jak Oasis Pro Air, skutecznie usuwają nieprzyjemną woń z wszelkiego rodzaju tkanin: wykładzin, kanap czy zasłon. Pod warunkiem jednak, że są stosowane w odpowiednim stężeniu. W zależności od rodzaju materiału, intensywności zapachu czy twardości wody powinno ono wynieść od 3 do 8% – wyjaśnia.
Zainstalowanie i dostosowanie pracy systemu dozującego warto oddać w ręce specjalistów z firmy dostarczającej środki czystości. Będziemy mieć wtedy pewność, że używane w obiekcie produkty są nie tylko skuteczne, ale również wydajne. Pozwoli to też w znacznym stopniu zmniejszyć liczbę generowanych odpadów i transportów. Na przykład jeden dwulitrowy worek ze skoncentrowanym środkiem Oasis Pro Glass firmy Ecolab wystarcza na przygotowanie ponad tysiąca  butelek ze spryskiwaczem wielokrotnego użytku.

Przykrych zapachów nie pozbędziemy się za pomocą odświeżaczy powietrza, jedynie maskujących problem. Konieczne jest stosowanie profesjonalnych neutralizatorów, które usuną przyczynę niepożądanej woni

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!