KASTELL poszerza ofertę!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Marka KASTELL wprowadza do swojej oferty dwie autonomiczne maszyny czyszczące jednocześnie!

Branża profesjonalnych usług utrzymania czystości nieustannie się rozwija. Wiąże się to z dobrą koniunkturą w przemyśle budowlanym oraz profesjonalizacją w sektorze sprzątającym. Przekłada się to na rosnącą liczbę zleceń, w których z jednej strony mamy zleceniodawców oczekujących wysokiej jakości usług dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w możliwie niskiej cenie, z drugiej zaś firmy sprzątające, stające przed niezwykle trudnymi wyzwaniami braku wykwalifikowanej kadry i ciągle rosnących kosztów pracowniczych…

Ecoboty, na start!

Rozwiązaniem, które może pogodzić obydwie strony, są autonomiczne maszyny sprzątające.

– Autonomiczne maszyny czyszczące ECOBOT SCRUB 75 oraz ECOBOT SCRUB 50 idealnie wpisują się w powszechny trend automatyzacji powtarzalnych procesów, do których należy czyszczenie podłóg – mówi Patryk Jaworski, Dyrektor ds. Marketingu i Obsługi Klienta. I dodaje: – Od początku 2019 roku poszukiwaliśmy partnera, który pozwoliłby nam wprowadzić na polski rynek wysokiej jakości automaty szorujące, którymi sterowałoby oprogramowanie zbudowane w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Po wielu spotkaniach i testach wybraliśmy rozwiązania firmy Gussian Robotics.

Precyzyjne i perfekcyjne

Maszyny ECOBOT SCRUB 75 oraz ECOBOT SCRUB 50 wyposażone są w szereg zaawansowanych czujników ultradźwiękowych, laserów 3D oraz kamer głębi, które przy wsparciu sztucznej inteligencji pozwalają szybko dokonać mapowania obiektu, zaplanować prace i nieustannie czuwać nad przebiegiem i bezpieczeństwem pracy. Możliwość czyszczenia posadzki „od krawędzi do krawędzi” oraz precyzyjne śledzenie lokalizacji w obiekcie sprawiają, że żaden obszar nie zostanie pominięty.

Jakość i bezpieczeństwo

– Bezpieczeństwo obok jakości wykonywanej pracy były dla nas kluczowymi parametrami, którymi kierowaliśmy się przy wyborze rozwiązania. Wbudowane sensory, kamery i lasery nieustannie obserwują obszar wokół maszyny, a uczące się algorytmy analizują i reagują natychmiast, aby nie wyrządzić szkody ludziom ani przedmiotom w sprzątanym obiekcie – podkreśla Patryk Jaworski. 

Dostępna z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej platforma zarządzania pozwala menedżerom na bieżąco śledzić m.in. przebieg pracy maszyny, stopień zużycia materiałów eksploatacyjnych i środków chemicznych oraz wiele innych parametrów, na bazie których można kontrolować koszty sprzątania danego obiektu.

Automatycznie i manualnie

– Maszyny czyszczące ECOBOT SCRUB 75 oraz ECOBOT SCRUB 50 zostały dodatkowo wyposażone w tryb manualny, dzięki czemu uprawniony pracownik w dowolnym momencie może z nich korzystać jak ze standardowej maszyny typu RIDE-ON (w przypadku SCRUB 75) lub szorowarki pchanej (w przypadku SCRUB 50) – komentuje Jarosław Zawadzki, Dyrektor Jednostki Biznesowej Kastell oraz Certyfikowany Trener PIGC. I kontynuuje: – Zwiększa to niewątpliwie obszar możliwego ich wykorzystania, a co za tym idzie – w pełni zastąpienia dotychczasowych maszyn. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości baterii litowo-jonowych stosunek czasu pracy maszyn do ich ładowania jest wyraźnie korzystniejszy w porównaniu do tradycyjnych maszyn.

W galeriach, fabrykach, szpitalach…

Autonomiczne maszyny ECOBOT SCRUB 75 oraz SCRUB 50 mogą być z powodzeniem stosowane w galeriach handlowych, magazynach i centrach logistycznych, fabrykach, lotniskach, szpitalach, powierzchniach biurowych i innych.

– W trakcie odbywających się prezentacji klienci wyraźnie podkreślają, że nie spotkali do tej pory tak precyzyjnej, a przy tym prostej w obsłudze autonomicznej maszyny czyszczącej – mówi Paweł Maj, współwłaściciel firmy KASTELL. I podkreśla: – Obok bezpieczeństwa szczególnie zwracają uwagę na szybkość i dokładność sprzątania oraz precyzję mapowania obiektu, która pozwala w krótkim czasie wdrożyć maszynę do codziennej pracy.

Więcej na www.kastellrobotics.pl

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!