Kastell wychodzi naprzeciw nowym standardom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nadejście pandemii koronavirusa SARS-CoV-2 zmieniło definicję utrzymania czystości. Niezbędnym krokiem stała się dezynfekcja, pozwalająca na zachowanie sterylności w codziennym życiu i zapewnienie ochrony zdrowia człowieka. Firma KASTELL wychodzi naprzeciw nowym standardom i zapewnia produkty, które pozwolą na utrzymanie higienicznych warunków w domu i pracy.


Bogatą ofertę produktów otwiera KASTELLSEPT SURFACE. To uniwersalny płyn biobójczy do dezynfekcji powierzchni oraz do higienicznej dezynfekcji rąk metodą wcierania, którego zawartość alkoholu etylowego wynosi 70%. Posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, drożdżakobójcze oraz wirusobójcze. Charakteryzuje go neutralne pH, dzięki czemu jest bezpieczny dla materiałów wrażliwych na skrajne odczyny płynów. Nie pozostawia smug i zacieków. Można stosować go na powierzchniach mających kontakt z żywnością, a po użyciu nie wymaga spłukiwania. Idealnie nadaje się do nasączania wszelkiego rodzaju czyściw oraz do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych i fryzjerskich.

Jeśli chodzi o produkty do higienicznej dezynfekcji rąk, doskonale sprawdza się tu płyn KASTELLSPET HANDS PRO o właściwościach bakteriobójczych, drożdżakobójczych oraz wirusobójczych. Zawartość alkoholu wynosi w nim również 70%, lecz w odróżnieniu od płynu KASTELLSEPT SURFACE w jego składzie znalazła się też substancja nawilżająca, która wygładza skórę i tworzy na niej ochronną powłokę, zapobiegającą nadmiernemu wysuszaniu dłoni przez alkohol. Dodatkowo płyn charakteryzuje się przyjemnym jabłkowym zapachem. Ze względu na lepkość zbliżoną do lepkości wody oraz dobrze dobrane składniki świetnie nadaje się do użytku w dozownikach automatycznych zarówno z rozpryskiem, jak i dozujących płyn porcjami.
Różnorodność opakowań pozwala na dostosowanie dezynfekcji do swoich potrzeb, gdyż powyższe produkty są dostępne w 5-litrowych kanistrach, butelkach o objętości 1000 ml i 500 ml z zakrętką, pompką i triggerem, 250 ml z minitriggerem oraz w buteleczce o pojemności 100 ml z atomizerem.

Alternatywną propozycją wobec płynu jest produkt KASTELLSEPT HANDS, który posiada konsystencję żelu. On również charakteryzuje się jabłkowym zapachem oraz właściwościami pielęgnacyjnymi dłoni. Działa bakteriobójczo, drożdżakobójczo oraz wirusobójczo. Idealnie spełnia swoją funkcję jako produkt do dozowników do żeli i mydła lub nakładany manualnie. Żel ten dostępny jest w pojemnikach o objętości 1000 oraz 200 ml z pompką.

Płyny do dezynfekcji na bazie alkoholu linii KASTELLSEPT zapewnią prawidłową dezynfekcję rąk oraz powierzchni przy zastosowaniu w gospodarstwach domowych, placówkach użyteczności publicznej, jak również w placówkach służby zdrowia. Uzyskały one pozwolenie na obrót jako produkty biobójcze przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, a ich zdolność biobójcza została potwierdzona badaniami skuteczności według norm takich jak PN-EN 1500, PN-EN 13727, PN-EN 13624 oraz PN-EN 13697 w certyfikowanym Lab-test Laboratorium S.C.

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i jak dużą powierzchnię zdezynfekować, niezwykle pomocnym i wygodnym rozwiązaniem jest dezynfekcja metodą zamgławiania. W tym obszarze oferujemy płyn do zamgławiania KASTELLSEPT INDOOR, którego właściwości dezynfekcyjne oparte są na działaniu aktywnego tlenu. Płyn zawiera 6% nadtlenku wodoru, jest niepalny, niekorozyjny, nie pozostawia zacieków oraz nieprzyjemnego zapachu, dlatego świetnie sprawdza się w dezynfekcji pomieszczeń. Posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Produkt jest stabilizowany, gotowy do użycia i dostępny w pięcio- i dwudziestolitrowych kanistrach.

Mając na uwadze, jak ważne jest utrzymanie czystości i jednoczesne zachowanie nowych standardów higieny, które stają się trwałym elementem profesjonalnego sprzątania, w niedalekiej przyszłości firma KASTELL wzbogaci swoją linię o produkty do jednoczesnego mycia i dezynfekcji rąk, tj. mydła oraz pianki biobójcze, jak także do powierzchni, w tym płyny do mycia podłóg, blatów czy armatury. W ofercie pojawią się również specjalistyczne płyny do dezynfekcji niealkoholowej oraz produkty do zastosowania w placówkach medycznych i miejscach, gdzie niezbędne jest zachowanie podwyższonego standardu sanitarnego.
Cel, jaki przyświeca nam w przygotowaniu linii KASTELLSEPT, to zapewnienie pełnej gamy produktów czyszczących, pozwalających na sprawne, szybkie i skuteczne sprzątanie z jednoczesną codzienną dezynfekcją.

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!