NILFISK SC5000 – kompaktowy, zwinny, wydajny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Nilfisk, producent urządzeń czyszczących, wprowadza na rynek nowy automat szorująco-zbierający Nilfisk SC5000. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w środowisku przemysłowym: w halach produkcyjnych i magazynowych, a także na parkingach i w punktach sprzedaży detalicznej.

Doskonała zwrotność, wydajność pracy oraz intuicyjność i komfort użytkowania to cechy automatu szorująco-zbierającego Nilfisk SC5000. Dzięki pojemności zbiornika wynoszącej 140 litrów, prędkości do 8,5 kilometra na godzinę i maksymalnemu czasowi pracy akumulatora wynoszącemu 4,5 godziny nowa maszyna osiąga wydajność większą o niemal 30 procent na jedno ładowanie. Dotyczy to nie tylko powierzchni płaskich: nawet na podjazdach o nachyleniu do 12 procent szczotki talerzowe (szerokość robocza 86 cm) lub walcowe (o szerokości 81 lub 91 cm) całkowicie usuwają brud z podłoża. Kompaktowa konstrukcja maszyny, dająca promień skrętu wynoszący zaledwie 160 cm, zapewnia dużą zwrotność i elastyczność działania.

Efekty niezależnie od powierzchni

Wszystko to oznacza, że Nilfisk SC5000 niezawodnie wykonuje swoją codzienną pracę nawet w ciasnych zakrętach i wąskich korytarzach, nie zakłócając przy tym działania przedsiębiorstwa. Połączenie intuicyjnej obsługi maszyny z funkcjami zapewniającymi dodatkowe bezpieczeństwo i zwiększoną wydajność sprawia, że SC5000 stał się nowym flagowym modelem cenionego producenta.

Obszary produkcyjne i strefy logistyczne, a także parkingi wielopoziomowe i powierzchnie handlowe przyciągają najróżniejsze rodzaje zanieczyszczeń. Drobny pył, gruby brud i ciecze stawiają konkretne wymagania, jeśli chodzi o ich czyszczenie. To jednak nie problem dla SC5000 – ta kompaktowa maszyna samojezdna gwarantuje bardzo wydajne sprzątanie na powierzchniach od 3000 do 25000 metrów kwadratowych, osiągając wydajność do 7740 metrów kwadratowych na godzinę. Zmieniona konstrukcja modułu cylindrycznego oraz bezobsługowy bezszczotkowy silnik napędowy (1200 W) zapewniają niezawodność i trwałość.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Użytkownik znajdzie wszystkie funkcje niezbędne w codziennej pracy w opatentowanym panelu sterowania One-Touch. Tutaj za pomocą jednego przycisku uruchamia się główne funkcje maszyny, a wszystkie parametry czyszczenia można regulować bez wysiłku nawet podczas jazdy. SC5000 szczyci się również wysokim poziomem bezpieczeństwa. Technologia ClearView gwarantuje niezakłócony widok na obszar roboczy, a zintegrowany system wykrywania uderzeń redukuje uszkodzenia maszyny. Automatyczny ogranicznik prędkości zapewnia dodatkową ochronę podczas jazdy wokół przeszkód, a wysokiej jakości hamulce mechaniczne gwarantują płynne użytkowanie maszyny na rampach lub podjazdach parkingów.

Po drugie: komfort

Model SC5000 to również szczególny komfort w zakresie bezpiecznej i prostej konfiguracji. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na funkcję SmartKey, dzięki której maszyna obsługiwana jest za pomocą dwóch elektronicznych kluczy: żółtego, do zapisywania ustawień podstawowych, ograniczeń użytkownika i parametrów czyszczenia, oraz niebieskiego, służącego do uruchomienia czyszczenia. Ponadto technik ma pełen dostęp do opcji konfiguracji i menu diagnostycznego urządzenia.

Po trzecie: oszczędność

Z punktu widzenia oszczędności oraz dbałości o środowisko kluczowa jest wykorzystana w SC5000 nowoczesna technologia SmartFlow. Gwarantuje ona doskonałą równowagę między wydajnością a oszczędnością zasobów, automatycznie dostosowując dozowanie wody i detergentu do prędkości jazdy maszyny. W ten sposób użytkownik czyści do 50 procent więcej podłogi na jedno napełnienie zbiornika. Technologie Nilfisk, takie jak automatyczny system dozowania detergentu EcoFlex, zapewniają również, że nie zużywa się więcej energii, wody i detergentu, niż jest to konieczne. Przycisk do krótkotrwałego wyłączania dopływu świeżej wody pozwala na jej oszczędność i zapewnia optymalną wydajność osuszania podłoża na zakrętach.

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!