Przełom w suchej dezynfekcji dowolnych powierzchni – Soluva Zone H

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

„Zostanie z nami na zawsze” – kiedyś w ten sposób mówiono o grypie. A dzisiaj tym niechcianym gościem jest koronawirus. I rzeczywiście: wszystko wskazuje na to, że nie uda się go pozbyć. Nie uda się również zatrzymać tego, że wirus będzie mutować, zabierając kolejne życia.

Na szczęście można skutecznie zapobiegać nowym zakażeniom koronawirusem.

„Zaczęliśmy rozumieć istotność czystości powietrza wewnętrznego dla jakości naszego życia, dla utrzymania zdrowia, dla efektywności działania. Nauczyliśmy się również, że bezpieczeństwo bakteriologiczne, mikologiczne i wirologiczne powietrza, szczególnie w czasie epidemii i pandemii, jest kluczowe dla ich powstrzymania. Urządzenia typu sterylizator VireWall Soluva Air o wysokim zaawansowaniu technologicznym i relatywnie niewysokich kosztach stają się powszechnym wyposażeniem nowoczesnych obiektów” – tak pisze w przygotowanym raporcie profesor Andrzej M. Fal, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego i członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Urządzenie Soluva Zone H, które tutaj prezentujemy, uzyskało najważniejsze certyfikaty, zostało przetestowane w szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie i w niemieckiej klinice w Tubingen. Tam ludzką tkankę zarażono wirusem. Temperatura, wilgotność, mutacja wirusa – wszystko było maksymalnie zbliżone do normalnych, codziennych warunków, jakie są w szpitalu, w szkole, przedszkolu czy w autobusie.

Wyhodowano 1000 próbek. Urządzenie Soluva Zone H całkowicie zniszczyło wirusa w 1000 próbkach.

VireWall Soluva Zone H to pierwsze na świecie urządzenie do dekontaminacji na sucho. Żadnego spryskiwania i rozpylania, żadnego mechanicznego, fizycznego czy chemicznego wpływu na otoczenie. Dezynfekcja odbywa się z użyciem promieniowania UVC o odpowiedniej długości fali. Bardzo ważne jest to, że nasze urządzenie dekontaminacyjne jest skuteczne na każdej powłoce:

 • na ścianie,
 • na podłodze,
 • na aparaturze medycznej,
 • na łóżkach i pościeli,
 • na każdej powierzchni tapicerskiej.

Stosowanie urządzenia Soluva Zone H jest bezpieczne dla ludzi przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Kluczowe znaczenie ma też fakt, że można go używać na wszystkich powierzchniach wrażliwych, które zostałyby zniszczone przez alkohol lub inne środki chemiczne:

 • sprzęt elektroniczny,
 • urządzenia do ratowania życia,
 • osprzęt terapeutyczno-rehabilitacyjny,
 • powierzchnie podatne na uszkodzenia.

Działanie urządzenia jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i urządzeń.

Codziennie nasze urządzenia przechodzą pozytywnie takie same testy, jakie przeprowadziliśmy przed jego wprowadzeniem na rynek. Ich skuteczność była mierzona w recepcjach i w poczekalniach, sprawdzana w obecności pacjentów i personelu w normalnych godzinach pracy. A próbki zbieraliśmy przed włączeniem urządzeń i po ich pracy. Wszystko po to, aby jak najlepiej oddać rzeczywiste warunki, w których dochodzi do zarażania.

To oczywiste, że na zagrożenia mikrobiologiczne narażeni jesteśmy wszyscy. I tak samo oczywiste jest to, że mikroorganizmy są szczególnie groźne dla osób starszych. Dlatego właśnie nasze urządzenia pojawiły się najpierw w szpitalach i przychodniach.

Klamka, poręcz, blat, dłonie, telefon, automat z kawą – tam, gdzie są ludzie, tam są też wirusy, bakterie i grzyby. Część wywoła jedynie biegunkę, a inna część może być śmiertelnym zagrożeniem.

Urządzenie bezprzewodowe Soluva Zone H niszczy wirusy, bakterie i grzyby.

W roku 2022 przeprowadzono w Niemczech badania skuteczności urządzenia VireWall Soluva H, którym przewodniczył profesor Michael Schnidler – kierownik Katedry Wirusologii Molekularnej w Tübingen. Podczas tych badań przygotowano 1000 próbek. W każdej znajdowała się ludzka tkanka w temperaturze 37°C, którą następnie zainfekowano zakaźnym wirusem icSARS-CoV-2-mNG (koronawirus).

Wyniki jednoznacznie wskazują na imponującą skuteczność tej nie chemicznej metody sterylizacji: w 100% próbek wskaźnik zakażenia wynosił 0 (zero). To znaczy, że Soluva Zone H od firmy VireWall całkowicie niszczy koronawirusa, a przy tym jest zupełnie bezpieczne dla ludzi i wszystkich urządzeń.

Również w roku 2022 urządzenie otrzymało atest higieniczny nadany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (kiedyś: Państwowy Zakład Higieny). Zgodnie z nim Soluva Zone H przeznaczone jest do sterylizacji wszystkich powierzchni w takich miejscach jak szpitale, centra medyczne, pojazdy służb ratunkowych, obiektach usługowych, handlowych i przemysłowych.

Skuteczność technologii potwierdziły już szpitale i kliniki. Teraz może ratować zdrowie i życie w Twojej firmie.

Sterylizacja to przede wszystkim mądra zapobiegliwość i troska o życie oraz zdrowie. Ale to również koszty. Prawidłowo przeprowadzona dekontaminacja oznacza na ogół:

 • bezpieczną odzież,
 • środki i materiały do dezynfekcji,
 • czas – nawet kilka godzin.

To wszystko razem wzięte oznacza regularne koszty. A przecież to dopiero ich początek.

Powszechną praktyką jest ozonowanie pomieszczeń, między innymi sal szpitalnych i pojazdów służby zdrowia. W taki sam sposób ozonuje się biura i gabinety. Ozon, czyli trójatomowy tlen, jest silnie reaktywny. To oznacza, że łączy się z innymi pierwiastkami przy każdej okazji. I podobnie jak tlen reaguje z żelazem, tworząc tlenek żelaza, czyli rdzę, tak ozon wchodzi w reakcję z innymi pierwiastkami. Tym samym negatywnie i znacząco wpływa na otoczenie, zwłaszcza na elektronikę.

Ozonowanie w ciągu roku może uszkodzić elektronikę wartą miliony złotych. A Soluva Zone H jest absolutnie bezpieczne dla urządzeń i ludzi.

Sterylizacja całego niewielkiego gabinetu naszym urządzeniem zajmuje tylko 20 minut – w przypadku ozonowania jest to kilka godzin. Poza tym zero uszkodzeń, zero dodatkowych kosztów, zero wydatków na środki do dezynfekcji, bo Soluva Zone H służy do pracy na sucho. To realna inwestycja w zdrowie i życie. Jeden zakup, jedna przeszkolona osoba do obsługi i najwyższy poziom bezpieczeństwa wynikający ze sterylizacji na sucho. To po prostu się kalkuluje.

Bardzo wyraźne korzyści wskazuje Dyrekcja Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. W pisemnej rekomendacji wskazuje na rzetelność i prostotę badań potwierdzających działanie urządzenia, a także na wymierne korzyści. Pisze o próbkach pobieranych z tych samych miejsc w ambulansie przed i po dekontaminacji. Następnie próbki zabezpieczono i wysłano do niezależnego laboratorium. W podsumowaniu można przeczytać:

Co jeszcze warto wiedzieć o urządzeniu Soluva Zone H?

 • Działa na baterie (na akumulatorach), a więc bezprzewodowo.
 • Waży tylko 2,5 kilograma.
 • Żywotność lampy to 15000 godzin, czyli 625 dni ciągłej pracy (przy założeniu używania codziennie przez 8 godzin daje to 6 lat działania).
 • Lampa wykonana jest z naturalnego kwarcu.
 • Urządzenie i żaden jego element nie emituje ozonu.

Żeby dowiedzieć się o nim więcej, warto skontaktować się z producentem i jedynym dystrybutorem urządzenia:

VireWall Polska Sp. z o.o.

www.VireWall.pl

Autor

 • Artur Wasilewski

  Prezes, główny udziałowiec w VireWall Polska – dla zdrowia i biznes. Założyciel, współwłaściciel i członek zarządu w kilku firmach w tym: IOS Intelligente Oberflächen Systeme GmbH, Virewall Polska Sp. z.o.o. Od ponad 20 lat praktyk w branży. Producent nowoczesnych i bardzo skuteczny systemów do oczyszczania i filtracji powietrza i powierzchni za pomocą rozwiązań przeniesionych z przemysłu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

2 odpowiedzi

 1. Wow, superb weblog structure! How lengthy have you been running a blog for?
  you made blogging look easy. The total look of your web site is excellent, as neatly as the content
  material! You can see similar here najlepszy sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!