TRIOCHEM – czyli co mają wspólnego dżinsy z naszą firmą?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dyspersja akrylowa, dyspersja lateksowa, dyspersja poliwinylowa to nasz świat. Od bez mała dwudziestu lat! Mnogość zastosowań produktów bazujących na tych związkach chemicznych determinują branże, w których nasze produkty są obecne. Utrzymanie czystości, chemia gospodarcza, kosmetyki samochodowe, chemia dla przemysłu włókienniczego, chemia budowlana. Wszędzie tam nasze produkty z powodzeniem mogą znajdować zastosowanie. I znajdują!

Stawiamy na innowacje

Jakość?! To dla nas oczywiste. Każda z firm od lat obecna na rynku musi oferować jakość. Dla nas jednak to zdecydowanie za mało. Nasz zespół badawczo-rozwojowy stawia sobie przede wszystkim za cel bycie innowacyjnym. Ta cecha jest wyróżnikiem naszego działania. To właśnie ona decyduje o tym, czy jesteśmy w stanie oferować produkt wyróżniający się i jednocześnie generujący wartość dodaną dla użytkownika. Zaledwie w ciągu minionych dwóch lat opracowaliśmy kilkanaście produktów, które w swych branżach definiują nowe standardy. Przykład? Kilka lat zajęło nam opracowanie udoskonalonych receptur produktów dedykowanych pielęgnacji powierzchni (posadzek) betonowych. Te zaawansowane technologicznie produkty powstały w rezultacie ścisłej współpracy z inwestorami, wykonawcami i firmami sprzątającymi.

Każdy z naszych projektów jest poprzedzony dziesiątkami rozmów z potencjalnymi klientami. To z tych rozmów czerpiemy innowacje.

Unikatowe rozwiązania

Ponad 20 lat doświadczenia (Triochem Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku) w tak różnych branżach przemysłu pozwoliło nam znaleźć i nawiązać współpracę z najlepszymi dostawcami surowców w całej Europie. Zgoda, ten fakt sam w sobie nie jest niczym odkrywczym. Lecz to, że korzystamy tym samym z rozwiązań, które są specyficzne dla każdej branży przemysłu, już tak. Te okoliczności implikują możliwość tworzenia unikatowych rozwiązań i nasze podejście do pracy twórczej. Interdyscyplinarność stanowi o sile naszych rozwiązań. Stosowanie surowców, które na pozór dedykowane są tylko jednej gałęzi przemysłu lub usług, w innych przynosi w konsekwencji nieoczekiwane efekty!

Gotowość na stosowanie nieszablonowych koncepcji jest naszą dewizą. Innowacyjność produktów nie jest rzecz jasna celem samym w sobie. Innowacyjny jest nasz styl pracy. Każdy z naszych projektów jest poprzedzony dziesiątkami rozmów z potencjalnymi klientami. To z tych rozmów czerpiemy innowacje. Nasi klienci są najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy. Samo podejście nie jest wprawdzie innowacyjne, lecz nasza nieustępliwość i chęć dostarczenia lepszych rozwiązań już tak!

Jak to z dżinsami było

Dżinsy! Przypomnijmy starą historię (nie anegdotę!). Fabrykant Levi Strauss spytał pracowników fizycznych pracujących przy budowie kolei, czego najbardziej im brakuje w pracy. Odpowiedź brzmiała: solidnych i trwałych spodni. Wtedy zaczęła się historia dżinsów! Ta historia trafnie oddaje naszą filozofię pracy. Nasi klienci, nasi potencjalni partnerzy najlepiej znają i czują własne potrzeby (i ich klientów). Wsłuchując się w ich opinie, znajdziemy najkrótszą oraz skuteczną drogę do rozwoju nowych i modyfikacji istniejących receptur.

Dostosować do użytkownika

Pojęcie modyfikacji stanowi kolejny filar naszej filozofii. Każdy produkt można poddać „kosmetyce”. Pod jednym wszakże warunkiem. Ta zmiana musi przynieść wymierne korzyści użytkownikom. W tym celu nasi technolodzy w oparciu o współpracę z firmowym laboratorium są w stanie poprzez kontrolowane modyfikacje dostosować nasze środki do niemal wszelkich wymagań użytkownika.

Dzielimy się sukcesem!

Warto dodać, iż Triochem Sp. z o.o. jest częścią organizacji 4TLAb Spółka Akcyjna. Spółka ta jest podmiotem nadrzędnym skupiającym dystrybutorów i producentów, którzy z jednej strony czerpią z bogatych doświadczeń naszego zespołu, z drugiej natomiast oferują nam absolutnie aktualną wiedzę dotyczącą wniosków i sugestii stosowania każdego wytwarzanego przez nas produktu. Na marginesie, dzielimy się naszym sukcesem! Dlatego razem z innym podmiotami zrzeszonymi w 4TLAB S.A. wspieramy naszego skoczka narciarskiego Stefana Hulę! Jakżeby inaczej! 4TLAB… i wszystko hula!

Autor

  • Mariusz Maciejewski

    Wiceprezes zarządu / mgr inż. chemik. Absolwent Wydziału chemicznego Politechniki Śląskiej w specjalności Technologia Chemiczna Organiczna. Na początku lat 90 był jednym z założycieli firmy Ekochem S.A.. W 1997 roku założył firmę Triochem Sp.J. z której wyodrębniono w 2007 roku firmę Triochem Sp. z o.o. zajmującą się badaniami i produkcją chemii.

    View all posts
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zapisz się na newsletter

Nigdy nie przegap żadnych ważnych wiadomości. Poinformujemy Cię o nowym wydaniu magazynu Forum Czystości. Zapisz się już teraz!